Найбільша сенсація чемпіонату світу, млявий старт Польщі та рекорд Жиру. Що відбулося в третій день ЧС-2022

Головні моменти третього дня ЧС-2022 з футболу. Перший тур чемпіонату світу з футболу дійшов до екватору. Упродовж третього змагального дня на Мундіалі в Катарі перші матчі зіграли команди груп...

Головні моменти третього дня ЧС-2022 з футболу.

Перший тур чемпіонату світу з футболу дійшов до екватору. Упродовж третього змагального дня на Мундіалі в Катарі перші матчі зіграли команди груп C та D. Серед них, зокрема, чинні чемпіони світу (Франція) та один з головних фаворитів турніру (Аргентина).

З чотирьох матчів — два закінчилися без голів, в одному була зафіксована розгромна перемога, а ще один закінчився абсолютною сенсацією. Суспільне Спорт розбирає ключові події третього дня ЧС-2022 з футболу.

Результати третього дня

• Аргентина — Саудівська Аравія 1:2 (група C)
  • Польща — Мексики 0:0 (група C)
  • Данія — Туніс 0:0 (група D)
  • Франція — Австралія 4:1 (група D)

Найбільша сенсація в історії чемпіонатів світу

8.7% — так оцінювався шанс Саудівської Аравії над Аргентиною в очному матчі на ЧС-2022. Зрештою, ці 8.7% перетворилися в 100%, коли суддя в Катарі дав фінальний свисток. Аналітична компанія Gracenote визначила цей результат як найбільш несподіваний в історії чемпіонатів світу — таких сенсаційних перемог не було.

Аргентина програла Саудівськії Аравії з рахунком 1:2. У першому таймі Аргентина домінувала, забила чотири голи, але з них судді зарахували лише один — три інші скасували через офсайд. На старті другого тайму Саудівська Аравія забила швидко один гол, а тоді — ще один.

Ліонель Мессі під час матчу проти Саудівської Аравії
Саудівська Аравія здивувала Аргентину високою лінією оборони та прагненням грати в пас, а не просто відбиватися. До кінця гри аргентинці разом з Лео Мессі атакували, але навіть зрівняти рахунок не змогли.

Франція розпочала захист титулу з розгрому

Франція підійшла до цього турніру з безліччю втрат через травми та відсутністю потужного центру поля. І уже на 9-й хвилині Австралія відкрила рахунок в очному матчі в першому турі — простріл з флангу на дальню закінчив швидку атаку австралійців.

Утім, цей гол та ще одна травма ніяк не стримали Францію. Європейська команда до перерви забила двічі, а тоді — ще двічі. Пропущений гол, схоже, аж ніяк не вплинув на план на гру команди Франції.

Такі різні 0:0

За увесь ЧС-2018 (це 64 матчі) була зафіксована лише одна нульова нічия. За один день на ЧС-2022 це сталося двічі, з різницею в чотири години. Спершу Данія та Туніс, а тоді Польща та Мексика зіграли 0:0.

Але матчі проходили по-різному. Данія та Туніс обмінялися голами, які не були зараховані через офсайд, а також створили кілька моментів. Данці грали першим номером і прагнули «розхитати» суперника, тоді як тунісці в швидких переходах шукали помилки суперника.

Роберт Левандовські

Водночас, у матчі Мексика — Польща жодна зі збірних не хотіла ризикувати. Відтак, вкрай сира гра з мінімумом моментів. Зважаючи на осічку Аргентини в паралельному матчі групи, ніхто з цих команд не хотів ризикувати — нічия в очній грі все ще була хорошим результатом.

Цифри дня

• 0 — Роберт Левандовські не реалізував пенальті у матчі проти Мексики. У лідера збірної Польщі досі нуль забитих голів на чемпіонатах світу в кар’єрі (понад 6 годин ігрового часу).
  • 4/13 — чинні чемпіони світу розпочинали успішно захист титулу в чотирьох випадках з останніх тринадцяти. Це робили Німеччина в 1994, Бразилія в 1998 та 2006 роках, а тепер Франція.
  • 36 — Аргентина перервала серію без поразок, яка тривала 36 матчів.
  • 51 — Олів’є Жиру оформив дубль у ворота Австралії та зрівнявся з Тьєррі Анрі у статусі найкращого бомбардира в історії збірної Франції.
  • 1930 — Гільєрме Очоа (Мексика) відбив пенальті Роберта Левандовські та став першим воротарем збірної Мексики на чемпіонатах світу з 1930, хто зробив це.