Вразила зі знаком мінус: збірна України зазнала дошкульної поразки в Шотландії

Синьо-жовті в поєдинку Ліги націй поступилися Шотландії із рахунком 0:3. Бувають такі матчі, коли внутрішньо відчуваєш, що в ньому може бути все, що завгодно — від перемоги улюбленої команди...

Синьо-жовті в поєдинку Ліги націй поступилися Шотландії із рахунком 0:3.

Бувають такі матчі, коли внутрішньо відчуваєш, що в ньому може бути все, що завгодно — від перемоги улюбленої команди до її поразки чи нічиєї.

Поєдинок із шотландцями був якраз із такої категорії. Явним фаворитом ніхто не виглядав, навіть попри перемогу України в плей-оф кваліфікації ЧС-2022. Однак розгромної поразки синьо-жовтих точно ніхто не міг передбачити. І хоча в футболі частенько буває, що рахунок не зовсім відповідає перебігу подій на полі, то в даному випадку це твердження застосувати не можна. Як не прикро визнавати, але шотландці добряче повозили підопічних Петракова, і заслужено тріумфували.

Про що говорити, якщо гості за весь матч так і не завдали жодного удару в площину воріт суперниів. Утім, до перерви втримати нічийний рахунок вдалося, бо й шотландці не надто тиснули на нашу оборону, хоча й за таких умов мали два непоганих моменти.

По перерві ж збірна України фактично розсипалася. Господарі створювали момент за моментом. Вічно виручати Трубін та поперечина воріт, які він захищав, не могли, тож паніка в захисних володіннях  синьо-довтих рано чи пізно мала реалізуватися у щось неприємне.

На жаль, це неприємне трапилося у грі тричі. 0:3 — найдошкульніша поразка збірної під керівництвом Петракова. Підтверджується цей рахунок і статистикою — показник xG (очікуваних голів) української команди склав нікчемні 0.07. У Шотландії при цьому 2.29.

Утім, доля першого місця в групі, а з ним і путівка до елітного дивізіону Ліги націй, все ще знаходиться в руках збірної України. Для цього необхідно 24 вересня в Єревані обіграти вірменів, а 27-го в Кракові — Шотландію. Тож робити якісь далекосяжні висновки з невдачі в Глазго вважаємо передчасними. Почекаємо наступних матчів…