Мудрик повторив недавню звитягу Мессі, а Шахтар знищив Львів

У 17-му турі УПЛ Шахтар розгромив Львів — 6:1, набрав 51 очко і бодай на добу відірвався від Динамо на три пункти. Попри рахунок, гірники не вразили, проте Мудрик...

У 17-му турі УПЛ Шахтар розгромив Львів — 6:1, набрав 51 очко і бодай на добу відірвався від Динамо на три пункти. Попри рахунок, гірники не вразили, проте Мудрик перекрив бліду гру більшості партнерів, здійснивши три асисти (як у недавньому матчі це вдалося Мессі), заробивши пенальті та зробивши ще один передгольовий пас!

Мудрик – MVP

Мудрика роками критикували, очікуючи від нього якісного прориву – і протягом цієї осені Михайло нарешті почав прогресувати. Він став беззаперечним лідером молодіжної збірної, особисто принісши не менше шести очок, а в жовтні його навіть визнали найкращим футболістом Шахтаря. Тепер же 20-річний вінгер знищив Львів, взявши участь одразу в п’яти голах своєї команди.

Мудрик виділявся ще у першому таймі, раз за разом обігруючи Романчука та його партнерів. До перерви Михайлу не вистачало лишень останньої передачі – він прострілював або подавав, однак кроси блокувались. Не в останню чергу так виходило через його певну статичність і індивідуалізм. Мудрик просто відкривався на фланзі, отримував м’яч і лишень потім вмикав свої скіли, намагаючись організувати щось самотужки.

Коли ж вінгер почав обігруватись у «стіночки», справи пішли краще. Власне, на цих обіграшах Шахтар заробив пенальті й забив більшість голів. Мудрик класно відчував таймінги для вмикань і знаходив варіанти для розвитку епізоду.

Переоцінювати перформанс Михайла у поєдинку зі Львовом не варто. У нього просто проходила одна й та ж простенька комбінація, а в першому таймі Мудрик, як і вся команда, діяв не так вже й ефективно. Тим не менш, у нього вже 10 результативних дій у сезоні (по одній на 73 хвилини).

Щонайголовніше, юнак виділяється не тільки на тлі Львова чи Інгульця, а у ЛЧ. Крім того, в його футболі помітний прогрес – настільки важливим футболістом в матчах УПЛ 20-річний вінгер ще ніколи не був. Мудрик, де-факто, зробив результат у грі з доволі міцним суперником.

У Михайла ще будуть і спад, і проблеми зросту, але вже зараз він є найбільш перспективним варіантом для лівого флангу атаки Шахтаря. Мудрик нічим не поступається Соломону, однак у Манора помітна явна стеля в розвитку – а ще він дуже банальний в завершенні атак. Конкуренція буде корисна для обох, але з таким Мішею ізраїльтянин буде все довше залишатись у запасі.

Хороший матч Тете

За перформансом Мудрика важливо не забути і про крутий матч Тете. Якби йому щастило в завершенні атак трохи більше, то головним героєм визнали б саме Тете. 21-річний бразилець ще до 15-ї хвилини гри міг забивати тричі, потім змарнував ще один момент, а після забитого пенальті вінгер мав добивати Львів третім голом. В кожному з епізодів 15-мільйонному придбанню донеччан не вистачало однієї миті або лічених сантиметрів.

При цьому Тете демонстрував різнобарвність, якої Шахтарю бракує зліва. Він створював моменти і через індивідуальний дриблінг, і через відкривання під закидання, і з правильного позиціювання в штрафному, і навіть ударами головою. До 70-х хвилин лишень на ньому та на Мудрику (і Корнієнку) трималася атака донеччан, причому від бразильця гостроти було більше.

Тете, попри статус одного з найдорожчих футболістів «гірників» останніх років, повинен доводити тренерському штабу свою важливість не менше за того ж Мудрика. Десь йому бракує стабільності, але в матчі проти Львова 21-річний вінгер виглядав блискуче. Не вистачає лишень реалізації.

Шахтар не вражає

Для команди Роберто Де Дзербі поєдинок проти «містян» мав стати реабілітацією за слабкий матч з Інгульцем. Після 0,47 xG необхідно влаштовувати виключно розгром – і донеччани зробили те, що повинні були зробити. На перший погляд, перемога виглядає просто шикарно.

Втім, це лишень блискучий фасад, за яким не помітно невдалого першого тайму. Шахтар демонстрував ті ж проблеми, що і в поєдинку з Інгульцем, Минаєм, Ворсклою, Рухом, Металістом 1925 і тим же Львовом у першому колі – «гірники» все так же не знали, як розвалити міцний оборонний блок суперника. В перші 15 хвилин колектив ще демонстрував хороший темп і створював моменти, але потім звалився до понурого перекату. Показово, що в останні 10 хвилин перед перервою «гірники» лупили з дальньої дистанції в захисників, а якась гострота іноді виникала лишень після індивідуальних проривів Тете й Мудрика.

При цьому Шахтар допускав занадто багато браку в чорновій роботі та в обороні. Помилки не виглядали критично чи системно, але в сумі вони призводили до гола Ернеста чи удару в порожні ворота. Схожі осічки призвели до вильоту з ЛЧ. Вони ж можуть призвести до втрати золота.

Якби підопічні Олега Дулуба провели другий тайм так же, як перший, то для «гірників» все могло завершитись не так райдужно. На щастя для господарів, львів’яни почали глибоко сідати вниз і втрачати компактність ще перед перервою, а в другому таймі колектив просто зупинився. Гостям не вистачило ні класу, ні психологічної стійкості.

Шахтар можна відзначити за те, що команда додала, дотиснула й не відпустила Львів, граючи до останньої хвилини, але Роберто Де Дзербі необхідно дуже серйозно попрацювати на зимових зборах. Як над обороною, так і над позиційним наступом. Граючи за принципом «то пусто, то густо», відібрати чемпіонство у Динамо нереально.